KIERUNEK: LOGISTYKA

studia I stopnia (3-letnie) – stacjonarne

Kierunek LOGISTYKA prowadzony jest przez Instytut Logistyki i Informatyki. Student zdobywa podstawową wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania, czyli dyscyplin stanowiących fundament dla analizy funkcjonowania dowolnego podmiotu w gospodarce. Na tym tle prezentowana jest logistyka, z uwzględnieniem zarówno teoretycznych aspektów charakteryzujących jej istotę, jak też aplikacje rozwiązań systemowych. Ważną rolę w programie odgrywają treści związane z opisem i zastosowaniem sformalizowanych metod wspomagających podejmowanie decyzji w zakresie przedsięwzięć logistycznych. Nie mniej ważne jest poznanie systemów informatycznych usprawniających funkcjonowanie sfery logistyki w pojedynczym przedsiębiorstwie lub też umożliwiających organizowanie ścisłej współpracy podmiotów tworzących łańcuch dostaw.

SPECJALNOŚĆ: INFORMATYCZNE WSPOMAGANIE DECYZJI LOGISTYCZNYCH

Cechą współczesnych systemów logistycznych jest umiejętność szybkiego, efektywnego i skutecznego podejmowania decyzji odnośnie zaopatrzenia, produkcji i dystrybucji towarów. Wykonanie analizy decyzyjnej jest obecnie w praktyce niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia informatycznego.

Stąd podstawowym celem dydaktycznym jest rozszerzenie, pogłębienie i weryfikacja wiedzy studentów kierunku Logistyka w zakresie zastosowania i systemowej integracji dwóch pojęć: informatyki oraz wspomagania decyzji.

Studenci powinni uzyskać w szczególności praktyczną wiedzę w zakresie wykorzystania narzędzi informatycznych w procesie wspomagania podejmowania decyzji logistycznych w firmach i innych instytucjach.

W wyniku realizacji procesu dydaktycznego student zapozna się z pojęciami i procesami związanymi z zastosowaniami informatyki w zakresie:

  • projektowania informatycznych systemów logistycznych w oparciu o bazy i hurtownie danych,
  • wykorzystania systemów e-logistyki oraz narzędzi internetowych w tworzeniu serwisów webowych,
  • modelowania systemów i analizy danych logistycznych.

W zakresie wspomagania podejmowania decyzji student nabędzie wiedzę związaną z:

  • praktyką wspomagania decyzji menedżerskich w tym na bazie modeli symulacyjnych,
  • optymalizacją podejmowanych decyzji w warunkach niepewności i ryzyka, - praktycznymi metodami analizy rynku po stronie podaży i popytu.

KIERUNEK: BANKOWOŚĆ I FINANSE CYFROWE

Kierunek Bankowość i finanse cyfrowe powstał w odpowiedzi na zgłaszane przez pracodawców zapotrzebowanie na specjalistów w zakresie finansów (w szczególności z obszaru instytucji finansowych), posiadających jednocześnie rozwinięte kompetencje cyfrowe. Dzięki połączeniu tych kwalifikacji, absolwenci kierunku, mając gruntowną wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne z zakresu finansów, jednocześnie będą w stanie rozumieć technologię cyfrową i znać możliwości jej zastosowania w biznesie.

Studia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe prowadzone są we współpracy z Partnerami Merytorycznymi: mBank SA i Accenture Sp. z o.o. – wiodącymi podmiotami w sektorze bankowym i konsultingu (z obszaru biznesu i technologii). Studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunku Bankowość i finanse cyfrowe mają profil praktyczny – dominują zajęcia kształcące praktyczne umiejętności, prowadzone przez osoby z doświadczeniem zawodowym.